Tips en venn om denne artikkelen
Viser en utskriftsvennlig versjon av denne artikkelen
Ressurspersoner for MLD

Spesialister

alf.bjornstad.jpg Alf Bjørnstad
Tidligere overlege ved barnenevrologisk seksjon, Rikshospitalet, Oslo. Jobber nå på Sykehuset Buskerid i Drammen. Har oversikt over alle barn med MLD i Norge. Den legen i Norge som er mest oppdatert på diagnosen MLD. 
E-post: alf.bjornstad@sb-hf.no 
torill.overby.kvan.jpg Torill Øverby Kvan
Spesialpedagog. Følger opp alle familier i Norge som er rammet av MLD. Ansatt på Frambu, Siggerud
E-post: tok@frambu.no
tlf: 64 85 60 27

Marianne-Lindmark.jpg

Marianne Lindmark
Ernæringsfysiolog, Frambu. Har mye kunnskap om MLD generelt, samt kunnskap om ernæring ved fremadskridende nevrologiske sykdommer.
E-post: mal@frambu.no
Tlf: 64 85 60 47

MLD Norge/bilder/Benedicte_Paus.jpg

Benedicte Paus 

Overlege ved Frambu, Siggerud.                                                

E-post: bep@frambu.no
tlf: 64 85 60 54

gunnar.houge.jpg Gunnar Houge
Seksjonsoverlege, spesialist i medisinsk genetikk på Haukeland Universitetssykehus, Senter for medisinsk genetikk og molekylærmedisin.
E-post: gunnar.houge@helse-bergen.no

arvid.heiberg.jpg Arvid Heiberg
Overlege ved avd. for medisinsk genetikk, Rikshospitalet, Oslo.
E-post: arvid.heiberg@rikshospitalet.no

 

Personer med bred jobberfaring med MLD-barn 

Eliin Drange
Hjelpepleier
Os Ungdomsskule, Os Kommune Hordaland
E-post: eliin-d@frisurf.no

Heidi Knutsen
Omsorgsarbeider og assistent i skolen, Koparvik
E-post: heidi.knutsen.kopervik@karmoyskolen.no

Loes Bakema
Fysioterapaut, Koparvik
E-post: iba@karmoy.kommune.no

Vibeke Tandberg
Spesialpedagog ved Nordskogen barnehage, Horten.
E-post: vibeke.tandberg@horten.kommune.no

Gun Edlund Kamfjord
Fysioterapaut, Horten Komune.
E-post: gun.kamfjord@horten.kommune.no

Mary-Ann Sætherbø Kvakland
Assistent ved Strand oppvekstsenter, Hitra.
E-post: mask@hitra.kommune.no

Terese Sunde
Fysioterapeut, Hitra kommune
E-post: terese.sunde@hitra.kommune.no

Hege Moe Hegg
Hjelpepleier, ansatt ved Lensvik skole, Agdenes
E-post: hege-heg@online.no

Torill Bendiksen
Assistent ved Lensvik skole, Agdenes
E-post: krbendi@online.no

Carina Naustdal
Vernepleier ved Utleira skole, Trondheim
E-post: carinanau@hotmail.com

Britt Egeland
Spesialpedagog ved Utleira skole, Trondheim
E-post: brittegeland@hotmail.com

Nina Jahr
Fysioterapeut, ansatt i Habiliteringstjenesten i Nord-Trøndelag
E-post: nina.jahr@hnt.no

Gry Rønning
Spesialpedagog, ansatt i Levanger kommune/Dagali barnehage
E-post: gry.ronning@tele2.no

Marit Holtung
Ergoterapaut, Vormsund
E-post: marit.holtung@nes-ak.kommune.no

Anne Marit Bråten
Lærer ved Årnes skole, Årnes
E-post: anne.marit.braten@nes-ak.no